KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15395358
*
nr 1539 5358
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsning, Klara Sjö, Byggandet av stadshuset. Signerad, daterad -18. Bildmått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2023
kl 20:35:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 23:02:02
1
100 kr
7/5 19:41:07
2
150 kr
8/5 20:22:03
1
200 kr
8/5 20:26:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik harald sallberg klara sjö stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36
*
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
nr 1539 5358
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsning, Klara Sjö, Byggandet av stadshuset. Signerad, daterad -18. Bildmått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 23:02:02 | 1 | 100 kr |
7/5 19:41:07 | 2 | 150 kr |
8/5 20:22:03 | 1 | 200 kr |
8/5 20:26:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 pÃ¥ Kanarieöarna, Spanien, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik harald sallberg klara sjö stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53 -
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36